Jak odstranit vodní kámen
videonávod
Příčinou je vysoká tvrdost vody. To znamená, že voda obsahuje vyšší podíl minerálních solí, které zůstanou po odpaření vody na povrchu jako bílá usazenina. Anebo se ve vodě při vyšším pH, okolo 8, projeví formou bílého zákalu.
Abyste předešli tvorbě vodního kamene, použijte MASKOVAČ TVRDOSTI, který zabraňuje vylučování vápenatých a hořečnatých solí. Současně testujte a regulujte správné pH vody, aby bylo neutrální. V případě, že se vodní kámen už usadil, můžete využít přípravek NA USAZENINY. Jedná se o čistič povrchu bazénů ve formě gelu, který kromě usazenin potlačuje zároveň i růst řas.
Neředěný přípravek naneste na houbu, hadr či bezprostředně na čištěnou plochu. Gelová podoba přípravku zamezí roztečení přípravku na místa, kde si ho nepřejete. Přípravek lze snadno rozetřít. Po rozetření ho nechte 15 až 20 minut působit. Následně můžete takto ošetřené plochy mechanicky snadno dočistit hadrem a plochy opláchnout čistou vodou. V případě silných nánosů můžete celý postup zopakovat.
Běžné nečistoty můžete také průběžně odstraňovat přípravkem VIKTOR. Jedná se o nažloutlou kapalinu na mytí povrchů bazénu ve formě roztoku. Používá se koncentrovaný nebo ředěný vodou podle návodu. Díky prevenci i následné údržbě tak budete mít bazén vždy čistý a funkční.